Новини
Прийом нових членів ІСОМ 2024 »»»Міжнародний день музеїв 2023 »»»
Звіт про допомогу від ІСОМ Польщі »»»
Національний комітет ICOM Deutschland оголосив про офіційний бойкот ICOM Russia »»»
Результати виборів Членів Президії ІСОМ України(2023-2025) які відбулись 15.12.2022 »»»
ПРО НАС
ICOM – це міжнародне об’єднання музеїв та професійних музейних працівників, які займаються збереженням, охороною та популяризацією світової природничої і культурної спадщини, матеріальної і нематеріальної
ICOM був створений у 1946 році, та є недержавною організацією, яка має офіційні стосунки з ЮНЕСКО та консультативний статус в Економічній та соціальній раді ООН. ICOM виконує частину музейної програми ЮНЕСКО. Штаб-квартира ICOM розташована в Парижі, там же знаходиться секретаріат та музейний інформаційний центр UNESCO-ICOM.
Більше ніж 44 000 членів ICOM в 138 країнах беруть участь у заходах національних, регіональних та міжнародних організацій: семінари, публікації, тренінги, спільні програми, та промоція музеїв у Міжнародний день музеїв (18 травня). Члени ICOM беруть участь в діяльності 119 Національних комітетів та 32 Міжнародних комітетів, кожен з яких має свою спеціалізацію та займається окремим напрямком музейної діяльності. Серед них зокрема такі - Міжнародний комітет аудіовізуальних, образотворчих та звукових нових технологій (AVICOM), Міжнародний комітет колекцій та діяльності музеїв міст (CAMOC), Міжнародний комітет освіти та культурної діяльності (CECA), Міжнародний комітет документації (CIDOC), Міжнародний комітет музеїв та колекцій науки і техніки (CIMUSET), Міжнародний комітет музеїв та колекцій костюмів (COSTUME), Міжнародний комітет історичних будинків-музеїв та палацово-паркових ансамблів (DEMHIST), Міжнародний комітет музеїв та колекцій скла (GLASS), Міжнародний комітет з питань обміну виставками (ICEE) та інші.
Стратегічний план ICOM, ухвалений на Генеральній Асамблеї, втілює Секретаріат ICOM разом з Національними та Міжнародними комітетами, які допомагають реалізовувати програми ICOMу.
У своїй діяльності ICOM керується положеннями статуту ІСОМ та Кодексу професійної етики ІСОМ, шукає відповіді на виклики та потреби музейної професії, зосереджуючись на таких темах:
-
професійна співпраця та обмін досвідом;
- поширення знань та підвищення професійного рівня;
- навчання персоналу;
- удосконалення професійних стандартів;
- уточнення та поширення професійної етики;
- збереження спадщини та боротьба з незаконним переміщенням культурних цінностей.